Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

Kadir Gecesi'nde Müslüman oldu

Kadir Gecesi'nde Müslüman oldu
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2012-08-16 - 04:32 - Bu haberi 134 kişi okudu.


Ünye M Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Gürcistan uyruklu Givi Alvallani Kadir Gecesi'nde Müslüman olarak ''Alparslan'' ismini aldı.

İlçe Müftüsü Aydın Yığman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ünye M Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Gürcistan uyruklu Givi Alvallani'nin, cezaevinde tutuklulara yönelik din görevlilerinin yaptığı dini bilgilendirmelerden etkilenerek Müslüman olmaya karar verdiğini söyledi.

Alvallani'nin Müslüman olmak için kendilerine başvurduğunu ve özellikle Kadir Gecesi Müslüman olmak istediğini belirten Yığman, dün gece cezaevinde, Kadir Gecesi nedeniyle bir program düzenlediklerini, Müslümanlığı seçen Alvallani'ye de ihtida merasimi yaptıklarını kaydetti.

Yığman, gecede Givi Alvallani'nin Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olduğunu ve ''Alparslan'' ismini aldığını söyledi.

Adam öldürmeye tam teşebbüs ve çeşitli suçlardan 22 yıl hapsi istenen Alvallani'nin, cezaevine girdikten sonra Müslümanlığa ilgi duymaya başladığı ve Müslüman arkadaşlarının yanı sıra cezaevinde din görevlilerince verilen dini bilgilerden etkilendiği öğrenildi.

Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
51249
Güvenlik kodu giriniz
: